Siz de tarihin doğal güzelliklerle birlikteliğinden müthiş bir keyif alanlardan mısınız?

Biz Kekova adasının mavinin birçok tonunu barındıran suyunun ve etrafını çevreleyen yeşilinin bir de antik kentin kalıntılarıyla birlikteliğine bayılıyoruz.

Kekova’ya ulaşım Olimpos’a 80 km uzaklıkta olan Demre’den teknelerle sağlanıyor.
Demre’den tekne yolculuğuna başladığınızda öncelikle Kekova Adası boyunca batık şehir harabelerini görerek ilerliyorsunuz. Buradaki manzara insanı zamanda geriye götürüyor.

Sonrasında anakaraya bağlı Kaleköy’’e varıyorsunuz. Kaleköy farklı doğası, üzerinde barındırdığı Simena Kalesi ve sualtında caretta carettaları ile antik ve şaşırtıcı güzellikte bir Likya Kenti. Üzerinde ayrıca kafeler ve pansiyonlar da bulunuyor. Burada dinlenebilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

Dinlendiysek yolumuza devam edelim!

Sıra yüzmek için koy koy gezmeye geldi. Sırasıyla Gökova, Burç Koyu ve Hamidiye Koyu’nda yüzmeniz için molalar veriliyor, maviliklerin tadını doyasıya çıkarın diye !

Yolculuğun sonuna yaklaşırken Çayağazı Limanı’nda sizi bekleyen servis Myra Antik Kenti’ne gidiyoruz. Burası Kaya Mezarlarının ve Antik tiyatronun bulunduğu biir arkeolojik müze. Açık hava müzelerini seviyorsanız tam size göre !

Son durağımız ise döneminin en öneml isimlerinden olan, çocukların ve denizcilerin koruyucu azizi olarak kabul edilen St. Nicholas (Noel Baba) Kilisesi. Burası yerli ve yabancı birçok turistin gözdesi olan bir yer.

Dolu dolu bir yolculuk oldu değil mi?
Umarız siz de bizim kadar keyif alırsınız !

Kekova Tekne Turu için Kadir’s Tree Houses – Kadir’in Ağaç Evleri’ni arayabilir, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.