OTELİMİZE HOŞGELDİNİZ

Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için
KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ, ORMAN KAMPI İLE YÖRÜK OBASI KIRMASI, ORİJİNAL VE ESPRİLİ BİR YER

KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ, ORMAN KAMPI İLE YÖRÜK OBASI KIRMASI, ORİJİNAL VE ESPRİLİ BİR YER

ANTALYA’NIN OLIMPOS MEVKİİNDE BULUNAN TESİS, MACERA RUHUNU HENÜZ YİTİRMEMİŞ GEZGİNLER İÇİN İDEAL BİR MEKÂNDIR

Uluslararası Backpacking camiasında popüler olan Kadir’in Ağaç Evleri, 2000 yılında, o kesimin gözde dergilerinden TNT’ de yeryüzünün en iyi Hostel’i seçildi. 2010 yılında Washington Post’da, dünyada görülecek en ilginç 10 yer arasında yer aldı. 2011 yılında ise Los Angeles Times tarafından dünyanın en ‘cool’ 10 Hostel’i arasında ilk sırada yer aldı.
Kadir’in Ağaç evleri katıldığı yerli ve yabancı turizm fuarlarında ülke turizmine katkıda bulunuyor. BBC Televizyonu burada “Sırt Çantalıların İpek yolu Belgeseli” adıyla iki kez çekim yapmıştır.
Discovery Channel’da da Türkiye’nin tanıtımının yapıldığı bir saatlik bir programda gösterilmiş, hatta “Odyssey” filmi de burada çekilmiş ve filmin anısına kampın girişine filmde kullanılan kocaman bir öküz maketi konulmuştur. Tesisin barı olan dünyaca ünlü Bull Bar ismini buradan almıştır. Kadir’in Ağaç evlerinden sahile Olimpos antik kenti içinden 1.5 km yürüyerek veya Antik Kent’in giriş kapısına kadar götüren ücretsiz servisten yararlanılarak ulaşılıyor. Olimpos Ören Yeri Müze Müdürlüğüne bağlı olduğundan dolayı girişi ücretlidir.
20 yıl önce birkaç evle misafirlerine hizmet veren Kadir’in Ağaç Evleri, bugün 300 kişiye hizmet verebilen, 100 Bungalov, 15 kabin ve 10 kalabalık odadan oluşan bir tesis olarak karşınızda. Kadir’in Ağaç Evleri’nin kurucusu Kadir Kaya, 20 yıl önce elektriğin bile olmadığı bu bölgeye geldiğinde neredeyse Robinson Crusoe hayatı yaşamaya başlamış ve ilk senelerde birçok güçlük çekse de tesisi bugünlere kadar getirmeyi başarabilmiştir.
Sabah kahvaltısında değişik alternatifler sunan Kadir’in Ağaç evleri, akşam yemeğinde ise vejetaryen ağırlıklı bir mönü sunuyor. Akşam yemeğiyle ilgili bir başka özellik ise, konukların boşalan tabaklarını tekrar doldurabilmeleri. Et ürünlerinin de bulunduğu restoranda taze deniz mahsulleri uygun fiyatlara yenebiliyor.
Ağaç evlerin kurucusu, dünyanın dört bir yanından gelmiş sırt çantalılara hizmet veren Kadir Kaya, buradaki yaşamı Birleşmiş Milletler kampına benzetiyor ve ekliyor: “Burası herkesin eşit olduğu, kimsenin kimseyi rahatsız etmediği, dünya insanlarının toplandığı, barışın, dostluğun, kardeşliğin ve sevginin yaşandığı bir kamp…” diyor.
MÖ 2000 yıllarında ilk defa Likyalıların yerleştiği Olimpos, M.Ö. 80 yılında Zenniketes isimli Kilikyalı bir korsanın komutasındaki korsanların eline geçmiştir
78 yılında Romalılar tarafından alınmış. Roma İmparatoru Hadrian M.S. 130 yılında kenti ziyaret etmiş ve bir süre burada kalmış. Hristiyanlık kente erken ulaşmış ancak kentin piskoposu Methoidos Romalılar taraf1ından öldürülmüş.
Haçlı Seferleri sırasında ise Venedik, Ceneviz ve Rodos Şövalyelerinin istilasına uğrayan Olimpos 15. yy’da Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Yakın zamana kadar Türk yerleşiminin olmadığı Olimpos sadece göçerler tarafından kışlak olarak kullanılmış.
Tamamı Arkeolojik ve Doğal Sit Alanı olarak koruma altında olan Olimpos denize açılan ve ortasından Akçay nehrinin aktığı bir vadi içinde kurulu. Antik çağlarda nehir kenarlarına yapılan duvarlarla kanal haline getirilen Nehir’e gemiler de girebilmekteymiş. Ortaçağ’dan sonra herhangi bir yerleşime rastlanmayan kent zamanla ağaçların arasında kaybolmuş ve gizemli bir görüntü kazanmış.
Çam ormanı, portakal bahçeleri ve ağaçların tepesine kurulu ağaç evler arasından kendinize konaklayabilecek bir mekan bulabilirsiniz. Kadirin Ağaç Evleri, doğadan ve maceradan hoşlanan tatilcilerin, özellikle de gezginlerin mutlaka uğraması gereken bir yer.

ÖDÜLLERİMİZ

SERTİFİKALARIMIZ